Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach

LOGOWANIE
Login:

Hasło :
Zapamiętaj mnie:Rejestracja użytkownika tutaj!
Odzyskanie hasła tutaj!

 
VIDEOGALERIA

Groomin the brux griffon PART 3


[pokaż więcej]
POLECAMY

SZUKAJ
Dział:
Klucz:
FOTOGALERIA
Data dodania: 1436223769
Data dodania: 1374184067
Data dodania: 1379447987


[pokaż więcej]
HODOWLE

[pokaż więcej]
ARTYKUŁY


[pokaż więcej]ARTYKUŁ


Artykuł do przeczytania.

Zjadanie odchodów przez naszego pupila

Zjadanie odchodów przez naszego gryfonika to na pewno zachowanie, które nas przeraża, ale niestety jest to zjawisko całkowicie naturalne i zdarza się ono bardzo często, oczywiście można z tym walczyć, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Zjadanie odchodów, czyli inaczej kaprofogia to zjawisko, którego podłoża trzeba szukać w czynnikach psychologicznych albo naturalnych. Oprócz tego, że widząc naszego kochanego gryfonika jak zjada własne odchody jest to dla nas trudne do zrozumienia i obrzydliwe, to również jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela. Przecież nie wiemy czy zwierzak, który pozostawił te odchody był zdrowy, czy może chorował na jakieś choroby, a także, jakie bakterie znajdowały się w kale. Oczywiście ten problem nie będzie dotyczył każdego gryfonika, może się on zdarzyć, ale nie musi. Jeśli jednak zauważymy u naszego gryfonika takie zachowanie to powinniśmy zwrócić większego uwagę na niego i na powody, które mogą doprowadzać do takiego właśnie niezbyt oczekiwanego zachowania. Najpopularniejsze powody takiego zachowania to:

• Zaburzenia flory bakteryjnej psiego organizmu, które mogą być spowodowane podawaniem antybiotyków lub zbyt sterylnym pożywieniem;

• Brak w organizmie naszego gryfonika witamin, co mogła spowodować długotrwała choroba albo podawanie nieodpowiedniego pokarmu;

• Wychowywanie w złych warunkach, gdzie psy muszą między sobą walczyć o jedzenie, a gdy były zbyt głodne, to dożywiały się one własnymi odchodami;

• Duży stres, jakiego nasz gryfonik mógł się nabawić np. był bity, kiedy zabrudził dom, czy za inne występki. Wtedy odchody na trawniku kojarzą mu się z biciem, więc zapobiegawczo woli on się tego pozbyć właśnie przez zjadanie.

Jak można zapobiec takiemu zachowaniu ?

Przede wszystkim na samym początku powinniśmy odbudować florę bakteryjną przewodu pokarmowego gryfonika, a możemy to zrobić, jeśli będziemy mu podawać:

• Suszone żwacze wołowe;

• Nie dużą ilość jogurtu naturalnego, najlepiej dodać go do karmy;

• Niektórzy hodowcy zalecają również dodanie do karmy odrobiny Actimelu albo kefiru;

• Można spróbować podać swojemu pupilowi także jeden z takich leków jak: Rumen Tabs, Salvical, czy Lacidofil lub Lakcid.

Kolejnymi elementami, które mogą pomóc w zahamowaniu tego nieprzyjemnego problemu są na pewno:

• Sprzątanie po swoim psie;

• Chodzenie na spacery z gryfonikiem w miejsca w miarę czyste, wolne od psich odchodów;

• Jeśli nasz gryfonik ma takie skłonności to na spacer zakładajmy mu smycz oraz kaganiec;

• W niektórych przypadkach, gdy wszystkie metody zawiodą, łącznie z zastosowaniem „bakterii”, to wtedy konieczne jest zrobienie naszemu pupilowi badań typu: biochemię, morfologię oraz badanie kału.

• Trzeba pamiętać, że chociaż nam to nie pasuje i jest to dla nas odrażające, to pod żadnym pozorem nie możemy bić, ani karcić naszego gryfonika, bo to odniesie całkowicie odwrotny skutek.

Każdy użytkownik portalu może dodawać komentarze do artykułów na naszym forum.

Dodaj komentarz
(2013-03-21 22:25:54)

Dodaj opinię


Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu GRIFFONS.PL w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!Aby powrócić do spisu artykułów, kliknij tutaj!

PARTNERZY


Partner: GRIFFONS.PL

[pokaż więcej]

SZCZENIĘTA

[pokaż więcej]
NA SPRZEDAŻ
FABIOLA
[pokaż więcej]
PSY
Dexter Park Ridge

[pokaż więcej]
SUKI

[pokaż więcej]
MŁODZIEŻ
JUSTIN Hell on Wheels

[pokaż więcej]
W PAMIĘCI

Gilbert Mawpet

[pokaż więcej]

Copyright © 2013 GRIFFONS.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.