Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach

LOGOWANIE
Login:

Hasło :
Zapamiętaj mnie:Rejestracja użytkownika tutaj!
Odzyskanie hasła tutaj!

 
VIDEOGALERIA

2012 AKC Invitational - Boudah Standard Saturday


[pokaż więcej]
POLECAMY

SZUKAJ
Dział:
Klucz:
FOTOGALERIA
Data dodania: 1399079591
Data dodania: 1474553346
Data dodania: 1436222796


[pokaż więcej]
HODOWLE

[pokaż więcej]
ARTYKUŁY


[pokaż więcej]ARTYKUŁ


Artykuł do przeczytania.

Odpowiednie żywienie gryfonika

Gryfonik to piesek niezwykły i niezbyt duży, a więc od swojego właściciela powinien on otrzymać przede wszystkim dużo miłości, ale również prawidłową opiekę, a wiadomo, że podstawowym elementem utrzymania dobrego stanu naszego pupila jest przede wszystkim zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia. Odpowiednio dobrana dieta pomaga w zapobiegnięciu wielu problemom zdrowotnym, jak również utrzymuje jego organizm w dobrej kondycji. Najwygodniejszym i obecnie chyba coraz bardziej popularnym sposobem żywienia wszystkich psów są gotowe, suche karmy. Producenci takich suchych karm dbają o to, żeby ich pokarm był nie tylko odpowiednio zbilansowany, ale również odpowiednio oznaczony, w taki sposób, żeby jak najłatwiej można było dopasować karmę do potrzeb naszego pupila.

Przeważnie taki asortyment jest dzielony, na karmy, które przeznaczone są dla psów ras małych, średnich oraz dużych. Obecnie znacznie wzrosło zainteresowanie rasami psów małych, dlatego większa część producentów włączyła do swojej oferty właśnie pokarm dla psów tych ras. Karmy takie przeznaczone są dla psiaków, których masa ciała docelowo nie przekroczy 10 kg, a więc jest ona jak najbardziej odpowiednia dla naszego gryfonika. Oczywiście możemy dla gryfonika także przygotowywać posiłki sami, w domu, przy czym musimy uwzględnić zapotrzebowanie żywieniowe naszego psiaka. Psy mniejszych ras muszą otrzymywać inny rodzaj karmy, niż psy większych ras, ponieważ przede wszystkim posiadają one wysoki metabolizm, szczeniaki małych ras rosną o wiele szybciej, niż szczeniaki ras większych, przeważnie swoją dojrzałość osiągają już w wieku 6 – 9 miesięcy. Małe psy mają również kłopoty ze strawieniem zbyt dużej porcji żywieniowej, dlatego powinno się je karmić 4 – 6 razy dziennie, również po osiągnięciu dojrzałości, gdyż ich szczęki oraz zęby są niezbyt duże. Dlatego ze względu na te cechy gryfoniki powinny już od najmłodszych lat być karmione odpowiednim pokarmem, którego skład będzie wyraźnie odpowiadał na wyżej wymienione kłopoty. Karma dla takich małych psów przede wszystkim powinna charakteryzować się wysoką zawartością dobrej, jakości białka, które dostarczy im energii oraz jest łatwostrawne. Powinna się również charakteryzować sporą dawką energii, a także pokarm powinien być zróżnicowany ze względu na wiek psa, karma sucha nie powinna również zawierać zbyt dużych kawałków. W diecie gryfonika bardzo ważne jest zachowanie najwyższej, jakości składników, jak również i dbałość o to, żeby podstawą żywienia była odpowiednio zbilansowana karma, dlatego nie powinno się w związku z tym podawać mu zbyt dużej ilości przekąsek. Jeśli jednak zdecydujemy się na żywienie swojego gryfonika przygotowanym w domu pożywieniem to wtedy musimy wziąć pod uwagę, wszystkie wymienione powyżej jego potrzeby, a także musimy pamiętać, że przygotowane w domu jedzenie dodatkowo musimy uzupełnić preparatem witaminowym, jak również musi być ono wzbogacone o kwasy omega – 3 oraz omega – 6. Podawanie gryfonikowi odpowiedniej karmy jest bardzo ważne, a taki pokarm musi być dopasowany nie tylko do wielkości danej rasy, ale również do wieku psa, ponieważ zapotrzebowanie na składniki odżywcze, zmienia się podczas życia zwierzaka. Karmy przeznaczone dla psów ras małych są odpowiednio zbilansowane i przystosowane do potrzeb naszego czworonożnego przyjaciela.

Każdy użytkownik portalu może dodawać komentarze do artykułów na naszym forum. Dodaj komentarz


(2013-01-22 16:45:59)

Dodaj opinię


Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu GRIFFONS.PL w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!Aby powrócić do spisu artykułów, kliknij tutaj!

PARTNERZY


Partner: GRIFFONS.PL

[pokaż więcej]

SZCZENIĘTA
Z Wulkanu Serc FCI

[pokaż więcej]
NA SPRZEDAŻ
CHERRY LADY
[pokaż więcej]
PSY
Dexter Park Ridge

[pokaż więcej]
SUKI

[pokaż więcej]
MŁODZIEŻ
JUSTIN Hell on Wheels

[pokaż więcej]
W PAMIĘCI

Gilbert Mawpet

[pokaż więcej]

Copyright © 2013 GRIFFONS.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.