Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach

LOG IN
Login:

Password:
Zapamiętaj mnie:New user registration here!
Forgot password here!

 
VIDEOGALLERY

LAMIA Bargest CAC Bydgoszcz 2012.02.11


[show more]
ADVERTISING

SEARCH
Section
Key:
GALLERY
Data dodania: 1440359294
Data dodania: 1405600131
Data dodania: 1374952320


[show more]
KENNELS

[show more]
ARTICLES


[show more]ARTICLES


Article to read.

Kichanie wsteczne u gryfoników

Kichanie wsteczne, czyli REVERS SNEEZING, to dosyć częsta przypadłość , która występuje u psów ze skróconą kufą, a więc u psów rasy gryfonik. Na pewno dolegliwość ta może być zarówno dla właściciela, jak i samego psiaka trochę denerwującym i niepokojącym problemem, ale jest to całkiem nieszkodliwe. Kichanie wsteczne spowodowane jest skurczem krtani oraz podniebienia miękkiego. Nazwane tak zostało, dlatego, że gryfonik wdycha powietrze szybko i energicznie, zamiast go wydychać, jak to się odbywa przy normalnym kichaniu. W trakcie takiego kichania, które najczęściej trwa od kilku sekund do około dwóch minut, pies przeważnie stoi sztywno, z wyciągniętą głową i szyją. Wdychanie powietrza może być bardzo silne, że aż może być konieczne skorzystanie z pomocy specjalisty. W momencie zakończenia tak zwanego kichania zwrotnego pies zachowuje się całkowicie normalne. Małe, brachycefaliczne rasy psów, w tym właśnie gryfoniki posiadają skłonność do kichania wstecznego, a więc u takich psów może wystąpić nawet kilka epizodów dziennie takiego kichania. Kichanie wsteczne spowodowane jest przez podrażnienie w klatce piersiowej, gardle i w obrębie krtani, które na pewno może być wywoływane podnieceniem, ciągnięciem na smyczy, wdychaniem drażniących substancji typu pyłki, czy mocnych zapachów, infekcjami układu oddechowego, a także u niektórych osobników nagłą zmianą temperatury otoczenia. Na pewno przed postawieniem całkowitej teorii o tym, że nasz gryfonie cierpi na kichanie wsteczne, konieczne jest wykluczenie innych dolegliwości, między innymi takich jak: zapadanie tchawicy, kaszel kennelowy oraz infekcji układu oddechowego. Mało, kiedy dolegliwość ta wymaga Leczenia, choć można psu pomóc poprzez masowanie jego gardła w trakcie ataku. Źródłem tego problemu może być również alergia, a więc warto skonsultować się z lekarzem weterynarzem, który w takim przypadku zaleczy odpowiednie leczenie i działanie, które może pomóc twojemu pupilowi. Spora ilość psów, w tym także gryfoników na kichanie wsteczne może cierpieć całe życie, ale również może być to chwilowy problem, który bez żadnego Leczenia znika i nie zostawia po sobie żadnych śladów. Kichanie wsteczne to choroba, która występuje zarówno u psów, jak i kotów, choć u tych drugich o wiele mniej się ono zdarza.

Each user can comments articles on our forum.
Add comment


(2013-08-17 13:40:02)

Add your comment


Attention!
Reprinting, copying, shortening, use of texts (or fragments) and images and graphics published on this website GRIFFONS.PL in other media or other online services requires the consent of the Portal EditorTo return list of articles, click here!

PARTNERS


Partner: GRIFFONS.PL

[show more]

PUPPIES
Z Wulkanu Serc FCI

[show more]
FOR SALE
FABIOLA
[show more]
MALES
Dexter Park Ridge

[show more]
FEMALES

[show more]
YOUNG
JUSTIN Hell on Wheels

[show more]
IN MEMORY

Gilbert Mawpet

[show more]

Copyright © 2013 GRIFFONS.PL All rights reserved. The Usage of the Service means the acceptance of the rules stated by the Statute.
To ensure the highest quality of service we use information stored in the web browser.
Check purpose, conditions of storage and access to themPrivacy Policy.