Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach

LOGOWANIE
Login:

Hasło :
Zapamiętaj mnie:Rejestracja użytkownika tutaj!
Odzyskanie hasła tutaj!

 
VIDEOGALERIA

Zabawa szczeniat


[pokaż więcej]
POLECAMY

SZUKAJ
Dział:
Klucz:
FOTOGALERIA
Data dodania: 1405361792
Data dodania: 1374184491
Data dodania: 1405015595


[pokaż więcej]
HODOWLE

[pokaż więcej]
ARTYKUŁY


[pokaż więcej]ARTYKUŁ


Artykuł do przeczytania.

Choroby oczu u gryfonika

Rasa psów gryfonik to bardzo odporna na wszelkie dolegliwości rasa psa, ale one również mogą zachorować na jakąś przypadłość. Szczególnie ze względu na swoją silnie zredukowaną kufę mogą one cierpieć na choroby oczu, a więc warto wiedzieć jak mu pomóc oraz czym mogą grozić powikłania, które są przyczyną nieleczonych chorób oczu.Zapalenie spojówek – to choroba, która może mieć przebieg ostry lub przewlekły, trwający wiele tygodni albo nawracający. Zapalenie spojówek może mieć podłoże infekcyjne lub alergiczne, jak również mogą wynikać z urazu mechanicznego, czy podwinięcia powieki. Ropnemu zapaleniu spojówek, któremu dodatkowo towarzyszy wyciek z nosa może być niestety wczesnym objawem nosówki, szczególnie dotyczy to szczeniaków. Leczenie tej dolegliwości polega na zastosowaniu odpowiednich leków, ale może także wymagać interwencji chirurgicznej w przypadku, gdy jest ono skutkiem wywinięcia, czy podwinięcia powieki.Zapalenie rogówki – to choroba, do której przeważnie dochodzi w skutek zakażenia albo alergii. Objawy przy zapaleniu rogówki to: utrata przejrzystości i mętność rogówki. Niektóre rasy psów mają skłonność do zapalenia rogówki, a dzieje się tak, dlatego, ponieważ zbyt mała ilość wydzielanych u nich łez prowadzi do wysychania oka i narażenia go na uszkodzenia, raczej ten przypadek nie dotyczy gryfoników, ale oczywiście nie zaszkodzi wiedzieć coś więcej na ten temat. Leczenie zapalenia rogówki polega przede wszystkim na zastosowaniu właściwych leków oraz zakraplaniu psiakowi sztucznych łez.Wrzód rogówki – to choroba, która może być tak zwanym powikłaniem tych dwóch powyżej wymienionych i opisanych chorób, choć może też być następstwem urazu mechanicznego. Szczególnie narażone na takie urazy są psy o płytko osadzonych oczach, ale może taki uraz wystąpić u wszystkich psów, w tym gryfoników, w przypadku zadrapania, czy uderzenia oka. Taki wrzód oka powoduje zaczerwienienie oraz silne mrużenie oka, jest on bardzo bolesny, dlatego pies często trze oko łapami lub ociera się okiem np. o swoje posłanie. Jego leczenie zależy przede wszystkim od stanu zaawansowania choroby.

Jeśli chcemy naszego gryfonika ustrzec przed wszelkimi chorobami oczu to pamiętajmy o ich odpowiedniej pielęgnacji. Nie możemy na pewno pozwolić, żeby długie włosy ze skóry głowy naszego gryfonika wchodziły mu do oczu, a tak zwane poranne śpiochy trzeba usuwać wacikiem z przyśrodkowego kąta oka. Zabrudzone piaskiem, czy kurzem oczy na najlepiej przepłukać solą fizjologiczną albo świetlikiem okulistycznym. Łzy, które wydostają się na policzki gryfonika trzeba zmywać wodą, gdyż mogą one trwale odbarwić przyśrodkowy kąt oka.

Każdy użytkownik portalu może dodawać komentarze do artykułów na naszym forum. Dodaj komentarz


(2013-01-29 05:34:51)

Dodaj opinię


Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu GRIFFONS.PL w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!Aby powrócić do spisu artykułów, kliknij tutaj!

PARTNERZY


Partner: GRIFFONS.PL

[pokaż więcej]

SZCZENIĘTA

[pokaż więcej]
NA SPRZEDAŻ
FABIOLA
[pokaż więcej]
PSY
Dexter Park Ridge

[pokaż więcej]
SUKI

[pokaż więcej]
MŁODZIEŻ
JUSTIN Hell on Wheels

[pokaż więcej]
W PAMIĘCI

Gilbert Mawpet

[pokaż więcej]

Copyright © 2013 GRIFFONS.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności.